Ulrika Schreil

Bridal Planning Bootcamp

In Uncategorized on 15 april, 2007 at 4:01 e m

Japp, min Simple stunning wedding organizer och jag har tunerat familjen runt. I följet ingick 2 000 utklipp av blommor, slöjor, drinkar, placeringskort, skor m m och en 10 Kg bröllopstidningar (jag vidhåller fortfarande att de utländska är de bästa. De inhemska liknar mest dålig porr – dåligt satta, ful ljussättning och lite väl realistiska modeller). Nu är de stora dragen klara men några saker ligger fortfarande och väntar på svar:

* Fri bar är kul – men dyrt! Hur gör vi?

* Gästlistan är en glad skara människor, men tyvärr för lång. Motiveringarna vi battlar om för varje deltagande liknar en walk off nu.

* Vi måste lära oss dansa – tillsammans. VAR? Måste jag ringa Tony Irving?

* Inbjudningskort. Stress. Hur ska de se ut? Vad ska det stå? Låter så enkelt men alternativen är.. för många.

Klappade lite på klänningen. Fortfarande den snyggaste 🙂

Annons
  1. Nej fri bar behöver ni ej ha.. säger jag som är gravid. nej men till maten bara så får folk köpa vad dem vill sedan tycker ekonomi tanten.

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s

%d bloggare gillar detta: